Orientering

O-løp Museet 2019-05-22

Resultat frå treningsløp på Museet 22.mai 2019

Regn og tåke trossa ikkje oppmøtet på dagens trening! Biletet er tatt av o-løper Tore Frimanslund på dagens trening. Ekstra utfordrande å få auge på postane idag! Her er resultata:

Løype N: 1,2 km

  • Hedda og Sigbjørn Mykland - 35:34

Løype C: 2,5 km

  • Nikolai Trautner - 33:00

  • Vibe Ø. Rasmussen - 32:55

  • Sondre Skjerven - 40:00

  • Synne Veum - 40:00

  • Birgit Katrine Rustad - brikken slo seg vrang

  • Kristina Klokkehaug - brikken slo seg vrang

Løype A kort: 3,2 km

  • Anna-Karin Clarin - 40:47

  • Helene Hauge - 52:52

  • Torbjørn Stokke - 56:23

  • Jorunn Fjermestad - 1:02:36

  • Kristin Munkejord - uten tid

Løype A lang: 4,2 km

  • Tore Frimanslund - 47:28

Ny moglegheit for å setja verdsrekord tysdag 21 mai!

Verdas Orienteringsdag vert arrangert frå 15-21 mai over heile verda. Du har moglegheit til å bli med på tysdag på Trudvang skule i Sogndal.

Hensikta med Verdas Orienteringsdag er å gje flest mogleg born og unge over heile verda spennande og inspirerande orienteringsopplevingar, samt å gjere idretten kjend for fleire. På tysdag på Trudvang skule får skuleelevane moglegheit til orientering i skuletida, men det vert i tillegg aktivitet frå kl 17-19 for born og vaksne. For dei yngste vert det foto-orientering og korte løyper i skulegården. For ungdom og vaksne vert det løyper opp mot Rutlin.

Velkommen :)

Verdens orienteringsdag 2019

Vi feirar Verdens orienteringsdag!

Verdens orienteringsdag handlar om å mobilisere flest mogleg til å orientere i heile verden i løpet av få dagar. Så ta gjerne med deg ein venn (eller fleire) som ikkje har prøvd orientering denne dagen :)

  • Dato: 15.mai

  • Tid: kl. 17-19

  • Stad: Kaupanger Idrettsplass, klubbhuset

  • Arrangør: Orienteringsgruppa i Sogndal

Me har vanlege løyper pluss nokre aktivitetar ekstra for borna. Premiar og saft til alle. Ingen påmelding er naudsynt.

Start og mål ved klubbhuset på Kaupanger Idrettsplass. Her er også gode parkeringsmoglegheiter.

Vel møtt!

Resultat frå Verdens orienteringsdag

Mange møtte opp for å springe orientering på verdens orienteringsdag! Her kan du sjå resultata:

Stjerneorientering

Kristian Bergheim

Casper Frøyd

Johanna Telvik Husbyn

Robert Telvik

Emilie Olstad

Alva Moen Rebni

N-løype

Maja Vik Vatlestad                          32.55

Isak Ekrene Haukås                         32.35

Jonas Vedvik                                     32.49

Jenny Vedvik                                     32.51

Ali Ali Saleh                                        32.37

Theo Rørvik                                        31.54

Kari Sofie Håland Hofsvik                             Gjennomført

Inga Fimreite                     22.32

Frida Finden Bugge         21.55

Åse Fimreite                     22.37

Kaja Frøyd                          14.54

Alberta Ørum Trautner 14.54

Jonathan Finden Bugge 11.52

Sigrid Aalbu                       31.55

Eirik Aalbu                          31.55

Silje Aalbu                          31.55

Sara Louise Berge            23.10

Eirik Binningsbø               31.46

Magnus Hayden Guddal               utan tid

Hanne Hayden Guddal                  utan tid

Lene Hayden Guddal                     utan tid

Are Hjelle Guddal                            utan tid

Trygve Clarin Lunde                       utan tid

Anna Karin Clarin Lunde               utan tid

Sara Hussein Selman                      22.36

Stian Sebastian Sandor                 25.01

Magnus Langen Dale                      14.45

Iver Systad                                         12.35

Jacob Nummedal Engebø            10.28

Sigve Svardal-Skogheim                31.47

Musaab Haraza                                31.47

Ada Ørnes Tvedt                             24.28

Ana Maria Sandor                           22.17

Andrine Teigen Jensen                 19.59

Tale Moldestad Eineteig               17.14

Marie Haukøy Eckhoff                   15.15

Linn Langen Dale                             12.52

Mathias Vik Vatlestad                   10.25

Eirik Rognstad Ness                        17.08

Gaute Aaberge Dale                       15.07

Ali Hussein Selman                         11.18

Aman Tefahanes Berhane           11.31

Kasper Bolset                                    11.32

Marte Senneset Aaberge             12.15

Ine Langen Dale                               17.31

Kriss Havila Bonabandi                  15.41

Bertine Bruland Selseng               14.29

Martine Lerum Hjellhaug             14.29

Eline Grønsberg                                              16.28

Amina Mohammed                        16.16

Preben Solbakken Farnes            13.58

Ida Øyre Ousuch                              13.56

Maryan Ilyas Mahamud                13.56

Benjamin Aasen Engebø              12.44

Angelica Nygård Ålsberg              24.45

Julie Settevik Midtgård                 24.46

Semere Tesfahanes Berhane      22.37

Johan Hope Skjerven                     23.42

Håvard Hjelmeland                         23.48

Amar Hussein Selman                   22.39

Viljar Elde Iversen                           20.16

Tage Sørheim Årmam                   28.06

Johanna Telvik Husbyn                 utan tid

Robert Telvik                                     utan tid

Leo Berkvam Osen                         19.18

Joakim Aasen Engebø                   15.41

Daniel Reppen Bakketeig             15.00

Matilde Bruland Selseng              23.38

Eskil Frimannslund                         21.58

Brage Frimannslund                       22.24

Asa Frimannslund                           22.06

Isak Vadheim                                    utan tid

Filip Hjelleflat Bjørk                        14.25

Tilda Nummedal Engebø              15.01

Lea Vadheim                                     utan tid

Magnhild Sægrov                            utan tid

Emilie Olstad                                     36.57

C-løype

Jakob Telvik Husbyn       41.13

Tonje Dølvik Husbyn      41.13

Kristian Bergheim            utan tid

Inga Fimreite                     utan tid

Frida Finden Bugge         utan tid

Åse Fimreite                     utan tid

Tage Sørheim Årmamutan tid

A-kort

Caspar Andersen             44.34

Torbjørn Stokke               55.26

Marit Norum                     1.10.46

Kristin Munkejord           1.10.49

Jorunn Fjermestad         1.22.21

Kjerstin Sæterbakken     utan tid

Kristi Vedvik                      utan tid

Anne Kristine Vedvik      utan tid

Helene Hauge                   utan tid

A-lang

Bjørn Carlsen                     49.29

Jan Helge Aalbu                               56.13

Tom Fredrik Iversen       58.14

Elise Elvehøy                     1.01.12

Tore Frimannslund         1.02.41

Bjørnar Aaberge Dale     1.14.04

Vibe Rasmussen              utan tid

Nikolai Trautner               utan tid

Jonathan Trautner          utan tid

Skulesprinten

20 elevar, f.2010

17 elevar, f.2006

16 elevar, f.2005

16 elevar f.2003

O-løp Kaupanger 2019-05-08

Resultat frå treningsløp på Kaupanger 8.mai 2019

24 barn og vaksne deltok på treningsløp i kveldssol og passe fin løpstemperatur i bakkane over Kaupanger skule. Fleire av ungane kom blide og nøgde i mål og tykte det var kjekt med ei løype dei klarte og der dei fekk springe mykje på fine stiar. Det var få av dei vaksne som bomma mykje og.

Nybyrjar 1,3 km

  • Kari Sofie Hofsvik                                                       35.06

  • Ole Sigurd Hofsvik                                                     35.06

  • Anna- Karin Clarin                                                     u.tid

  • Trygve Clarin Lunde                                                   u.tid

  • Torbjørn Clarin Lunde                                               u.tid

  • Jaran Lien Molland                                                    28.40

  • Malene Lien Molland                                                28.40

  • Ingvild Lien Molland                                                  28.40

  • Eirik Binningsbø                                                         29.12

  • Magnhild Sægrov                                                      29.28

  • Eirik Aalbu                                                                 28.36

  • Sigrid Aalbu                                                               28.36

  • Jan Helge Aalbu                                                         28.36

Ingen deltakarar på lettløypa

Mosjon 2,5 km

  • Marit H. Grønningsæter                                            u.tid

A-kort 3,4km

  • Kristin Munkejord                                                      44.45

  • Marit Norum                                                             44.47

  • Linnea Halle                                                               44.52

  • Helene Hauge                                                            46.48

  • Torbjørn Stokke                                                         54.35

  • Oddbjørn Ramstad                                                    74.00

  • Anette Granli                                                             u.tid

  • Silje Åberge Aalbu (annan dag)                                 u.tid

A-lang 4,7km

  • Magnus Sandven                                                       30.45

  • Thomas Scheiber                                                       36.54

  • Mathias Auer                                                             36.54

  • Elise Elvehøy                                                              51.30

  • Jan Helge Aalbu (annan dag)                                     u.tid

  • Jorunn Aa Albretsen (annan dag)                              u.tid

Flex o-løp Kaupanger skule 2019-05-01

Resultat frå Flex-o-løp på Kaupanger skule 2019-05-10

Løype N 1,1 km

  • Kristian Bergheim - 11,57

  • Benjamin Frøyd - 28,09

  • Casper Frøyd - 28.09

  • Trym Blom Almås - 35,08

  • Vårin Blom Almås - 35,09

  • Sigrid Aalbu - 35,50

  • Sanna Eikeset - 37,30

  • Trygve Clarin Lunde - 52:44

Løype C 1,9 km

  • Karianne Bergheim - 29, 33

  • Eirik Aalbu - 41:45

  • Kari Sofie Hofsvik - 1:02:00

Løype - mosjon 2,9 km

  • Marit Norum - 40:16

  • Kristin Munkejord - 40:19

  • Anette Granli - 43:57

  • Kristi Vedvik - 45:01

  • Anne Kristine Vedvik - 45:13

Løype A kort 2,5 km

  • Oddbjørn Ramstad - 45:15

  • Helene Hauge - 47:50

Løype A lang 3,8 km

  • Magnus Sandven - 22:36

  • Hanna Meyerson - 29:53

  • Tore Fimanslund - 40:47

O-løp Røvhaugane 2019-04-24

Resultat frå o-løpet på Røvhaugane 24.april

Løype: N 0,9 km

  • Hedda Mykland og Sigbjørn Mykland

  • Sigrid Aalbu og Jan Helge Aalbu

  • Sofie Hole Sæterbakken

  • Iben Engesæter Eliassen

  • Brage Harkjerr Frimanslund

  • Kristian Bergheim

Løype: N 1,5 km

  • Kari Sofie Hofsvik

  • Kristian Bergheim

  • Brage Harkjerr Frimanslund

  • Iben Engesæter Eliassen

  • Sofie Hole Sæterbakken

  • Sigrid Aaberge Aalbu og Jan Helge Aalbu

Vekas løype: 2,1 km

  • Marit Tveite Bystøl

Vekas løype: 3,2 km

  • Elise Elvehøy - 48:27

  • Kjerstin Hole Sæterbakken - 1:13

  • Dagfinn Sværen - 1:12

  • Tore Frimanslund - 1:12

  • Christian Frøyd

O-løp Kaupanger Idrettspark 2019-04-10

Første trening for sesongen på Kaupanger Idrettspark

I strålande sol vart første o-løpet gjennomført på Kaupanger. Her er resultata:

Løype: A- lang 5,1 km

  • Elise Elvehøy - 1.04.00

  • Tore Frimanslund - 1.07.00

Løype: A-kort 3,3 km

  • Jorunn Fjermestad - 1.00.19

  • Oddbjørn Ramstad - 1.29.46

Løype: B  3,9 km

  • Casper Andersen - 41.02

  • Kristin Munkejord - 1.43.42

  • Linea Halle - 1.43.43

Løype: C  2,1 km

  • Ingvild Andersen - 31.17

Løype: N 1.6 km

  • Kari Sofie Hofsvik - 36.49

  • Jens Melheim - 51.00

  • Astrid Melheim - 51.00

  • Ragnhild Melheim - 51.00

  • Kjetil Melheim - 51.00

  • Jørgen Binningsbø - 54.15

  • Eirik Sægrov Binningbø - 54.15

  • Arild og Mie Pindute tid (uten tid)

Orientering: Innkaling til årsmøte

Innkalling til årsmøte i orienterinsgruppa i SIL

Styret kallar med dette inn til årsmøte i orienterinsgruppa i SIL.

Årsmøtet finn stad 28. Februar 2019 kl. 20.00 i Deponiet på Campus (3. etasje rett overfor innovasjonsbygget).

Saker som eit medlem ønskjer å få tatt opp på årsmøtet, må bli sendt til styret seinast 15.februar til jorunn.kristin@online.no.

Fullstendig sakliste med alle saksdokument vil bli gjort tilgjengeleg for medlemmane seinast éi veke før årsmøtet på  https://www.sogndalidrettslag.no/aktuelt-orientering/ og orienterinsgruppa i SIL si FB-side.

For å ha stemmerett må medlemmet ha fylt 15 år, vore medlem av orienterinsgruppa i SIL i minst éin månad, og ha betalt medlem- og treningsavgift.  Medlemmar under 15 år har møte- og forslagsrett. For mier informasjon om stemmerett, valg, forslagsrett m.m, sjå Sogndal Idrettslag si lov § 5 til § 8.


Velkomen til årsmøte!

O-løp Kaupanger Skule 2018-10-03

Sesong avslutningen gik i full fart i den fine Kaupanger skog:

Ekspert lang (4200 meter)

1.      Casper Helmark Andersen                                                      43:28

2.      Thomas Scheiber                                                                      44:59

 

Ekspert kort (3100 meter)

1.      Anna-Karin Clarin                                          31:39

2.      Jorunn Aa Albretsen          32:22

3.      Karin Street                                                    43:24

 

Mosjon (3800 meter)

N/A

 

Vidarekommen (2400 meter)

1.      Håkon Aa Albretsen           26:19

2.      Larissa Darvell                                                32:29

3.      Håkan Staffansson                                        32:34

 

Enkel (1400 meter)

1.      Jakob Tellvik Husbyn                                    20:29

2.      Tonje Dølvik Husbyn                                     20:31

3.      Kari Sofie Hofsvik                                         20:56

4.      Johanna Tellvik Husbyn                               29:59

5.      Jarle Helleve Orkelbog                                 40:33
Sigurd Helleve Orkelbog                             40:33
Åsne Helleve                                                 40:33

O-løp Dalåker 2018-09-26

Resultater fra regnen:

Robert Tellvik                             00:51:30           A kort

Casper Andersen                        0:54:41              A lang

Kari Sofie Hofsvik                      01:01:20           Enkel

Anny Hofsvik                              01:01:20           Enkel

Ingvild Andersen                        00:38:12           Viderkommen

Larissa Darvell                            00:38:17           Viderkommen

Åsne Helleve                               u/tid                Viderkommen

7

O-løp Kaupanger idrettspark 2018-09-19

Navn                                             Tid                      Løype

Jacob Jutrem                              00:32:11           A kort

Jorun Aa Albretsen                    00:39:43           A kort

Karin Street                                 00:45:37           A kort

Jorun Fjermestad                       00:48:34           A kort

Torbjørn Stokke                         00:56:39           A kort

Oddbjørn Ramstad                   01:15:00           A kort

Thomas Scheiber                       00:51:49           A lang

Casper Andersen                        Ej fuldført         A lang

Espen Fugelsøy Bastøy            00:45:30           Enkel

Marit Bystøl                                00:45:30           Enkel

Klara Street      00:46:00           Enkel

Trygve Clarin Lunde                  00:46:55           Enkel

Anna Karin Clarin                      00:46:55           Enkel

Solveig Haugland                       00:38:48           Mosjon

Marit Grønningsæter                00:52:33           Mosjon

Åsne HelleveUten tidViderkommen

Resultat treningsløp 5. september

Her er resultat fra gårsdagens treningsløp ved de Heibergske samlingene.

Karin Street                                Ekspert kort            41,32 min
Kari Sofie Hofsvik(barn)             Enkel                      28,56 min
Vorin Blom Almås (barn)            Enkel                      53,26 min
Johanna Tellevik (barn)              Enkel                      53,26 min
Klara Street (barn)                      Enkel                      (3 poster)
Helene Haugli                             Ekspert kort            53,20 min
Thomas Scheiber                       Ekspert lang          55,16 min
Robert Tellevik                            Ekspert kort            28,09 min
Ragnhild Myhre                          Ekspert kort       1 t 34,32 min
Albertine Aaberge                       Ekspert kort       1 t 34,32 min
Anna Karin Clarin                        Ekspert kort            34,20 min
Ingvild Andersen                         Viderekommen        37,24 min

Sprint - O Sogndal 2018-08-22

Der var disket opp med raske løyper og lett orientering i sentrum:

Enkel:

Kari Sofie Hofsvik             18:46

Ekspert kort:

Torstein Kyllesø             ca. 30:00

Ekspert lang:

Per Sigve Selseng          35:07

Casper Helmark Andersen 32:38 +2:30 (løypelegger tillegg) =35:08

Robert Tellvik                  39:08

 

O-løp Haukåsen 2018-06-20 Sesongavslutning

Da kom vi til avslutningen på vår sesonen og hvilken avslutning det blev. Der var lagt tilrette med løyper i fint kupert terreng som har været litte brukt til o-løp sidste årene. Så for dem der var tatt på ferie eller forhindret på anden vis, skal det nevnes at posterne vil henge ute over sommeren.

Men fordi som sprang og var heldig å få med sig lækre og ferske kanelboller (mange takk for det), er resultaterne som følger: 

Vidarekommen;

Kari Sofie Hofsvik  45.38 min

Pappa Hofsvik        47.18 min

 

Mosjon;

Marit Grønningsæter  65.00min

Ekspert kort;

Jorunn albretsen  50.02

Torbjørn Stokke  74.45 min

Helene Hauge     76.40 min

Jorunn Fjermestad  79.29 min

Ekspert Lang;

Robert Tellvik  53.19 min

Bjørn Carlsen  56.16 min

Elise Elvehøy  72.24 min

Casper Andersen 73.30 min

Tore Frimannslund u/tid

O-løp Kleppa 2018-06-13

Da var der o løp på Kleppa. 

En eksklusiv gjeng var i aksjon:

Ekspert kort

Anna Lunestad  1.28.49

Anna Karin Clarin  u/tid

 

Ekspert Lang

Ingar Hals  53.44

Elise Elvehøy  1.13.42

Vidarekommen

Åse Marie Fureberg  39.41

Viljar Ugulen Bækken  1.20.50

Simen Bækken   1.20.50

 

HUSK! for de som ikke havde anledning å komme onsdag henger skjermene ute frem til 24/6 som vekas løype. Så det mulig å printe kart selv og springe når det passer.

O-løp Oklevik 2018-06-06

Der var laget fine løyper i Oklevik, på en dag hvor solen stod høyd.

Resultater:

N-løype 1,8 km

Kristian Bergheim, Delteke

Bernt bergheim, Delteke

C-løype 2,4 km

Marit Grønningssæter, 37.09

Siri Bente Haugen, 51.09

Kristian Bergheim, Delteke

Bernt bergheim, Delteke

A-løype 3,8 km

Helene Hauge, Delteke

Ole Ivar Eide, Delteke

Katrin Lægreid Nes, Delteke

Pål Iversen, Delteke

Wenche Sollid, Delteke

A-løype 5,6 km

Martin Hammer, 75.00

Tore Frimannslund, 98.16

Elise Elvhøy, Delteke

Hedda Eidsheim, Delteke

Casper Andersen, Delteke

O-løp rundt Storamyri 2018-05-30

Det var et eksklusivt selskab på 8 stk der kom til start, på hva der måske var årets varmeste dag.

Der blev levert fine resultater trods det var vanskelig å holde hovedet kalt.

Resultatene:

 

Christian Frøyd 32:36

Maria Lund 1:13:11

Jorunn Fjermestad 1:14:21

Ekspert lang

Magnus Sandven 40:46

Casper H Andersen 51:16

Tore Frimanslund 1:03:27

Elise Elvehøy Uten tid

Mosjon

Marit Grønningsæter Uten tid